آیکالو؛ یک سروس دهنده ابری تمام عیار!؟ - زیپ
یکشنبه 20 شهریور 1390 @ 03:12 ق.ظ

آیکالو؛ یک سروس دهنده ابری تمام عیار!؟


اگر کمی در زمینه وب و فضا در اینترنت اطلاع داشته باشید حتما با واژه هاستینگ و فضا زیاد برخورد کرده اید .

یک مثال ساده ، اگر شما بخواهید یک وب سایت (تارنما ) ایجاد کنید ابتدا باید فضایی را در اختیار داشته باشید و سپس یک دامنه اینترنتی برای مثال (gooyait.com) اما این تازه شروع کار است ، شما باید با توجه به وب سایت خود پهنای باند مناسبی را در اختیار داشته باشید و یک سرویس دهنده با امکانات بالا برای نصب انواع مدیریت محتوا. البته انتخاب  نوع هاستینگ (ویندوز ، لینوکس) به انتخاب شما است .

مقدمه:

میزبانی ابری چیست؟ و مزایای آن نسبت به میزبانی به روش های دیگر چیست؟

میزبانی ابری که به میزبانی جدولی نیز معروف است، در حال تبدیل شدن به محبوب‌ترین سرویس میزبانی وب است و این مساله ناشی از این واقعیت است که میزبانی ابری همواره وب‌سایت را در اوج نگه می‌دارد (بدون وجود هیچ زمان از کار افتادن). این نوع از میزبانی، یک قدم فراتر از سیستم‌های میزبانی اشتراکی، شخصی مجازی یا اختصاصی است که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند. در یک محیط فیزیکی، یک وب‌سایت، محدود به منابعی است که سرور ارائه می‌کند (RAM، فضای دیسک و…) ولی با استفاده از میزبانی ابری این نیازهای نگران‌کننده برطرف خواهند شد. زمانی که شما به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارید می‌توانید فورا آن را از ابر بگیرید و وقتی که کارتان به پایان رسید می‌توانید براحتی آن را به ابر برگردانید. سرویس‌های میزبانی ابری از تعدادی سرورهای مختلف استفاده می‌کند. به این معنی که همواره حداقل یک سرور برای نگه داشتن بار در دسترس است. در بیشتر شرایط هر سرور برای انجام یک دستور اختصاص داده شده است. امروزه از یک طرف با بالارفتن حجم اطلاعات و داده های وب سایت ها و همچنین تقاضای متعدد پردازش این اطلاعات از سوی دیگر، اهمیت میزبانی داده ابری را دو چندان کرده است. پردازش ابری اطلاعات،(کلود کامپیوتینگ) نسل نوین میزبانی وب می باشد که بر اساس آن حجم بالایی از اطلاعات و داده های یک وبسایت توسط چندین سرور و یا ابَر رایانه با سرعت بسیار بالا پردازش می شود. مهمترین برتری ابر میزبان هزینه کم نسبت به خدمات ارائه شده برای سایت است. (به نقل از آیکالو )

آیکالو :

http://www.iqalo.com

آیکالو اولین سرویس دهنده ابری در ایران است که سرویس دهندگی آن بر پایه پلتفرم ابری است .

کاربران با استفاده از این پلتفرم دیگر نگران کمبود و مشکلات سرور اصلی نیستند و با خیال راحت از حداکثر قدرت یک میزبان وب و سرور استفاده میکنند.

اگر تا قبل از این سرویس دهنده های مختلفی را امتحان کرده اید و به مشکل بر خورده اید برای مثال هنگام استفاده از مدیریت محتوا محبوب وردپرس دچار مشکل شده اید با آیکالو دیگر نگران این چنین مشکلاتی نباشید .

شاید یکی از برتری های آیکالو نسبت به دیگر سرویس دهنده های وب قیمت های ارزان سرویس ها و پشتیبانی خوب آن باشد.

سرویس دهنده رایگان :

آیکالو برای اولین بار به کاربران خود هاستینگ رایگان با میزان فضا ۵۰۰ مگابایت و پهنای باند ۵ گیگابایت در ماه میدهد که به نظر خیلی جالب می آید . نگران تبلیغات در وب سایت خود هم نباشید چرا که آیکالو تبلیغاتی در  وب سایت هایی که به صورت رایگان ارائه میدهد قرار نمیدهد.

می توانید توضیحات بیش تر را در اینجا بخوانید .

http://www.iqalo.com/free-host.html

سوالات بیش تری دارید که میخواهید پاسخ آن ها را پیدا کنید ؟ ما به شما پیشنهاد میکنیم به تالار گفت و گو آیکالو مراجعه کنید یا برای کسب اطلاعات بیش تر از گفت و گو بر خط وب سایت آیکالو استفاده نمایید.


منبع : یک آی تی بلاگ